Jau šajā nedēļas nogalē viena no skaistākajām Latvijas pilsētām Kuldīga uzņems skriešanas seriāla “BigBank Skrien Latvija” sesto posmu. Par sportiskām aktivitātēm šīs nedēļas beigās tā kā būtu skaidrs, taču ko izslavētajā Kuldīgā apskatīt un kur aiziet?

 

Foto: Artis Gustovskis Venta rumba

Kuldīgas slavenākā vieta neapšaubāmi ir Ventas rumbas ūdenskritums, kas ir platākais Eiropā – 249 metri. Kas interesanti, katru rudeni un pavasari tajā var vērot iespaidīgu skatu – nārstojošas zivis cenšas pārlēkt rumbu. Ventas rumbu redzēs arī “BigBank Skrien Latvija” posma dalībnieki, jo būs jāšķērso senais ķieģeļu velvju tilts pār Ventas upi, kas diennakts tumšajā laikā tiek izteiksmīgi izgaismots. Tur trase vedīs visu trīs distanču dalībniekus, bet visbiežāk to redzēs pusmaratonisti, kuri tiltam pāri skries pat astoņas reizes (turp-atpakaļ). Ventas upe arī pēc finiša būs lielisks sabiedrotais kāju atveldzēšanai un varbūt arī peldei, jo laikapstākļus šajā nedēļas nogalē sola gana pieklājīgus. Lieliska peldvieta ir Mārtiņsala, kas atrodas tieši pie Ventas rumbas un tā ir zilā karoga pludmale.

Turpat pie Ventas rumbas un tilta atrodas arī Kuldīgas novada muzejs un Pilsētas parks. Muzejā var iepazīties ar unikāliem sienu krāsojumiem un citām interjera detaļām, kas ļauj iegūt priekšstatu, kā turīgi pilsētas iedzīvotāji dzīvojuši 20.gadsmita sākumā.

Foto: Artis Gustovskis Vecpilsēta

Ja nu esi filmu mīlis, lieliska izklaides iespēja būs brīvdabas kino “Goldingen Knight Cinema”, kas jau vairākas vasaras atrodams Pilsētas parkā. Fonā Ventas un koku šalkas, augšā zvaigžņota debess un labs kino, turklāt par to nav jāmaksā. Sestdienas vakara programmā paredzēta dokumentālā filma “Divi ezeri. Viens dumpis”, kas vēsta par Engures un Papes ezeru aizsardzības vēsturi, mūsdienām, cilvēkiem un aizsargājamu putnu – lielo dumpi. Šī brīvdabas kino programmā katru vasaru tiek iekļautas dokumentālās flmas, spēlfilmas, kā arī animācija un videomāksla.

Tikmēr Baznīcas ielas otrā pusē iepretim Pils parkam atrodas Alekšupītes ūdenskritums, kas ir augstākais Latvijā – 4,15 metri. Tas aatrodas netālu no Alekšupītes ietekas Ventā.

Kuldīgā īpašs ir vecais centrs, jo tajā ir ļoti daudz skaistu ēku, kuras tiek atjaunotas to sākotnējā izskatā, kas palīdz pilsētai saglabāt senatnīgumu un sava veida šarmu. Viena no šīm celtnēm ir vecais rātsnams ar rātslaukumu, kas agrāk tika izmantots kā tirgus laukums. Tā malā uzeltais rātsnams tika restaurēts 2015.gadā, un tur atrodas Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs un savus darinājumus rada tautas daiļmata meistari. Pie ēkas atrodas arī piemineklis, kas uzcelts par godu izcilam novadniekam un aktierim Ēvaldam Valteram.

Nesen Kuldīgā tika atvērts arī pavisam jauns muzejs “Live museum” – senās pilsētas stāsts, kurā iespējams uzzināt par tās mantojumu – labākajiem tās gadiem, attīstību, Hercogu Jēkabu, tā arī par postu un baisajiem notikumiem, kas piedzīvoti. Šī muzeja apmeklējums ir kā ceļojums cauri vēsturei interesantā un interaktīvā veidā.

Kuldīga ir brīnišķīga vieta tieši aktīvās atpūtas cienītājiem, jo vairākās vietās iespējams nomāt laivas un velosipēdus, kā arī iepazīt pilsētu pat ar velorikšu.

Foto: Artis Gustovskis
Pilsdārzs