Kā jau pēdējos gadus ierasts, Kuldīgas posms skriešanas seriālā Bigbank Skrien Latvija ir vēl emocijām piesātinātāks un skrējiens pēc medaļu komplektiem vēl sīvāks kā citviet. Tieši šeit jau pēc nedēļas, 12. augustā, uz starta līnijas stāsies spēcīgākie valsts pusmaratonisti, lai cīnītos par jauno, 2017. gada Latvijas čempionu titulu kā pieaugušo, tā arī junioru konkurencē.

 

EXPO

Sacensību dokumentu saņemšana jeb Expo norisināsies divas dienas. Ceturtdien, 10.augustā tas atradīsies Rīgā, t/p Alfa veikalā Sportland 2. stāvā un darbosies no plkst. 15:00 līdz 22:00. Savukārt piektdien, 11. augustā dalībnieki pēc starta aploksnēm aicināti doties no plkst. 18:00 līdz 21:00 uz sacensību centru Kuldīgā, pilsētas estrādē, Pētera ielā 5.

Pasākuma diena

Sestdienas rītā sacensību centrs sarbu sāks jau no plkst. 7:30, kad turpināsies numuru izsniegšana un reģistrācija sacensību distancēm un noslēgsies 30 minūtes pirms katra konkrētā starta.

Starta un finiša zona arī atradīsies turpat sacensību centrā – pilsētas estrādē. Pirmie savu ceļu pa Kuldīgas ielām uzsāks pusmaratonisti – starts garākajai Kuldīgas skrējiena distancei tiks dots plkst. 10:00. Kamēr tiks aizvadītas trasē vēl pēdējās minūtes cīņā par valsts čempionu godu 21km skrējienā, tikmēr uz starta stāsies pasākuma vismazākie dalībnieki. Pulksten 11:00 notiks Mazuļu rāpošanas sacensības – šīs sezonas jaunums skriešanas seriāla posmos, kas ienesis papildus prieku un sacensību garu. Šīs sacīkstes paredzētas bērniem līdz 2 gadu vecumam un pieteikšanās tām notiks 11.augustā no  plkst. 18:00 – 22:00 un 12.augustā no plkst. 7:30 – 10:45.

Savukārt plkst. 12:30 Kuldīgas sacensību trasē dosies 5,27km skrējēji, nūjotāji un 10,5km skrējiena dalībnieki. Noslēdzošie starti tiks aizvadīti plkst. 14:15 Bērnu skrējienā. Tajā piedalīsies zēni un meitenes līdz 12 gadu vecumam un starti tiks doti atsevišķos laikos konkrētām vecuma grupām.

Taču 12. Kuldīgas pusmaratona kulminācija būs plkst. 15:00, kur  apbalvošanas ceremonijā uz goda pjedestāliem kāps 1. – 6. vietas  ieguvēji pusmaratonā kā kopvērtējumā, tā arī pa vecuma grupām, kā arī pirmie 3 ātrākie 10 un 5 kilometru skrējēji kopvērtējumā.

 

Trase

Sacensību trase ir sertificēta un tās segums ir asfalts un betona bruģis. Viens trases aplis ir 5,27km garš, tādējādi 10,5km distances dalībnieki veiks divus apļus, bet pusmaratonisti – 4 apļus. Skrējienu pa pilsētu ar pozitīvām emocijām piepildīs seši  enerģiski mūzikas punkti, bet atsvaidzinājumu gūt varēs 2 ūdens punktos.

Vairāk informācijas un reģistrācija pasākumam – bigbankskrienlatvija.lv