Jelgavas nakts pusmaratons ir “BigBank Skrien Latvija” seriāla lielākā odziņa, jo skrējiens notiek pa krēslainām pilsētas ielām. Tomēr kur Jelgavā sevi palutināt, ja turklāt nolemts šajā pilsētā laiku pavadīt arī svētdien?

Lai arī šogad netiekam lutināti ar īsteni vasarīgiem laikapstākļiem, šajā nedēļas nogalē Jelgavā gaidāms patīkams laiks bez lieliem nokrišņiem, it sevišķi sestdien, kad notiks skrējiens.

Kā nokļūt?

Uz Jelgavu var nokļūt dažādiem veidiem. Tā var būt automašīna, autobuss vai vilciens, kas man pašam ir iecienītākais veids, jo, piemēram, no Rīgas tas ir vien 50 minūšu brauciens un līdz nakts pusmaratona starta vietai nav jāiet ilgāk par 15 minūtēm. Turklāt nav jālauza galva, kur novietot savu automašīnu, jo Pasta saliņā un tuvākajā apkārtnē to būs ļoti grūti izdarīt. Automašīnu turpat tuvumā iespējams novietot arī pie Jelgavas pils, kā arī tuvakajā apkārtnē ir gana daudz bezmaksas stāvvietu.

Vēl, protams, uz Jelgavu var braukt ar autobusu vai mikroautobusu, turklāt autoosta atrodas tuvāk startam nekā dzelzceļa stacija. Ceļš ar mikroautobusu no Rīgas aizņems aptuveni 55 minūtes.

Kur paēst?

Tā kā pusmaratons noslēgsies diezgan vēlu, atrast vietu, kur Jelgavā pirms pusnakts paēst nebūs viegli, turklāt tik vēlu ieturēt kārtīgu maltīti nebūtu arī vēlami. Tāpēc labāk pēc finiša ieturēties ar kādu vieglu maltīti, kas atrodama turpat pasākuma teritorijā. Pasta salā līdz pat vieniem naktī darbosies restorāns “Pilsētas elpa”, kur ieturēties var par samērīgām cenām.

Ar citām vietām tieši sestdienas vakarā gan būs sarežģītāk. Svētdienā droši varat doties uz ģimenes restorānu “Hercogs”, kas atrodas Hercoga Jēkaba laukumā. Šī ir ļoti mājīga vieta, kas par demokrātiskām cenām ļauj garšīgi piepildīt savu vēderu Ja ir vēlēšanās atvēzēties plašāk, variet apmeklēt Sv.Trīsvienības tornī esošo restorānu “La tour de Marie”, kur cenas būs nedaudz augstākas, taču patīkama atmosfēra garantēta.

Turpat Jelgavas centrā atrodamas arī restorāns “Chocolate&Pepper“ un restorāns/bārs “Plate”. Šīs abas vietas būs atvērtas arī vēl pēc pusmaratona noslēguma, ja nu ir vēlme pēc skrējiena atveldzēties ar kādu stiprāku dzērienu. Savukārt par trendīgu vietu Jelgavā kļuvusi konditorejas studija “Tarte”, kas atrodas Mātera ielā 26. Tiesa, svētdienā šī vieta ir slēgta, taču pirms starta variet droši apciemot šo vietu un iegādāties kādu kārumu, ar ko sevi palutināt ppēc skrējiena.

Kur palikt?

Ja nu esat izvēlējušies Jelgavā pavadīt nakti no sestdienas un svētdienu, kas būtu diezgan loģiski, ņemot vērā vēlo finišu, šajā pilsētā ir vairākas vietas, kur izgulēties. Turpat pie pasākuma teritorijas atrodas četrzvaigžņu viesnīca “Jelgava”, kur numuriņš izmaksā, sākot ar 52 eiro par nakti. Savukārt otrpus Lielupei ir trīszvaigžnu viesnīca “Zemgale”, kas atrodas ledus halles ēkā. Cenas šeit ir zemākas, taču pastāv liela iespēja, ka visi numuriņi uz pusmaratona laiku jau būs norezervēti. Gana demokrātiskās cenās ir arī viesnīca “Senlīči”, kas vairāk ir kā viesu māja, turklāt turpat iespējams ieturēties restorānā “Zemnieka cienests”. Savukārt blakus Jelgavai esošajos Ozolniekos atradīsiet viesnīcu “Agate” un dienesta viesnīcu vietējā sporta centrā. Tāpat internetā varat atrast dažādu dzīvokļu piedāvājumus.

 

Kur izklaidēties?

Jelgava ir gana piemērota vieta dažādu izklaides veidu piekritējiem. Ja nu pēc “BigBank Skrien Latvija” posma ir luste vēl kārtīgi izdejoties, var droši doties uz ilggadējo pilsētas naktsklubu “Tonuss”, bet mazliet alternatīvāku izklaižu cienītāji var apmeklēt “Baleriju”. Tā ir vieta, kur baudīt ēdienreizes un dzērienus smagākas mūzikas pavadījumā. Tiesa, šajā laikā aizvērts ir mūzikas klubs “Jelgavas krekli”, bet šīs ēkas pirmajā stāvā nesen atvērts Kreklu krogs. Tur agrāk atradās restorāns “Tami-tami”.

Pilsēta ir lieliski piemērota arī pastaigām. Ja nu esat iecerējuši Jelgavā būt arī svētdien, droši paķeriet saldējumu un dodieties nelielā pastaigā pa Pasta salu, Lielupes krasta promenādi vai pils parku.