Maratoni, kurus vērts apmeklēt

Maratoni, kurus vērts apmeklēt

Latvijā ir vairāki maratoni, kas piesaista skrējējus no visas pasaules. Rīgas maratons ir viens no tiem. Tā ir arī lieliska vieta, kur sākt savu ceļojumu pa Latviju!

Rīgas maratons

Rīgas maratons ir lielākais skriešanas pasākums Latvijā un viens no prestižākajiem maratoniem Austrumeiropā. Maršruts ved cauri Rīgas centram un gar tās piekrasti. Trase ir līdzena un ātra – kopš 2012. gada tā tiek izmantota kā Eiropas vieglatlētikas maratona kausa izcīņas kvalifikācija!

Siguldas maratons

Sigulda ir pilsēta Latvijā, kas ir pazīstama ar savu skaisto dabu un iecienītu skrējēju galamērķi. Katru gadu tajā tiek rīkots maratons, kas ved cauri apkārtējiem kalniem un mežiem.

Siguldas maratons ir ikgadējs pasākums, kas kopš 2015. gada notiek katru gadu jūnija sākumā. Tas notiek sestdienas rītā, un tajā piedalās vairāk nekā 700 skrējēju trīs dažādās distancēs: 10 kilometrus (6 jūdzes), pusmaratonu (21 kilometrs/13 jūdzes) vai pilnu maratonu (42 kilometri/26 jūdzes). Trase lielākoties ved pa asfaltētiem ceļiem, bet ietver arī dažus zemes celiņus cauri mežiem un laukiem, kā arī vairākus kalnainus posmus, kas padara šo skrējienu par vienu no grūtākajiem Latvijā!

Bolderājas maratons

Bolderājas maratons ir sacensību maratons, kas notiek Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Sacensības sākas un beidzas Bolderājas laukumā pie Daugavas. Distances trase ir līdzena, tikai pusceļā ir viens kalns – stāvs kāpums līdz Svētā Pētera baznīcai (Petera baznīca), no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Vecrīgu, kā arī tās ikoniskās baznīcas smailes.

Bolderājas maratons tiek rīkots katru gadu kopš 1999. gada; tajā var piedalīties jebkura vecuma un sagatavotības skrējēji, taču skrējējiem, kas jaunāki par 18 gadiem, pirms dalības ir jāsaņem vecāku piekrišana.

Latvijā ir dažādi maratoni, no kuriem var izvēlēties

Latvijā ir dažādi maratoni, no kuriem izvēlēties. Populārākie ir Rīgas maratons un Siguldas maratons, taču ir arī jauns skrējiens Bolderāja, kas notiek Jelgavas pilsētā.

Latvija ir lieliska vieta maratoniem, un ir daudz vietu, no kurām izvēlēties. Neatkarīgi no tā, vai meklējat kaut ko īsu vai garu, līdzenu vai kalnainu, tur atradīsies skrējiens, kas būs piemērots jūsu vajadzībām. Ja vēlaties kaut ko grūtāku nekā vienkārši noskriet 26,2 jūdzes (42 kilometrus), tad varbūt izmēģiniet kādu no cita veida sacensībām, ko piedāvā šīs organizācijas – piemēram, distanču slēpošanas vai riteņbraukšanas sacensības!

 

Maratons