Pats maratons ir tikai neliela daļa no kopējā maratona stāsta un piepūles. Panākumi maratonā ir atkarīgi no stundu specifiskiem maratona treniņiem gan fiziskajos, gan garīgajos aspektos, ko maratons nes. Viss jūsu darbs notiek šī konkrētā maratona treniņa mēnešos. Pats maratona skrējiens ir balva jūsu maratona treniņu programmas beigās. Triks, lai pabeigtu maratonu vai izpildītu vēlamo standartu, ir izdzīvot šo konkrēto maratona treniņu programmu. Izdzīvot šo maratona treniņu nozīmē būt pilnībā sagatavotam, bez traumām, svaigam, pašpārliecinātam un darboties dienā un sasniegt iecerēto.
TOP PADOMI maratona izdzīvošanai
Plāno uz priekšu
Esiet un ejiet uz savu mērķi!
Trenējies tā, kā vēlies turpināt….
Kļūsti stiprs
Konsekvence ir atslēga
Iesildīties, iesildīties un izstiepties
Cross Train
P.M.A.
Degviela un hidrāts
R&R (atpūta un atveseļošanās)
Plāno uz priekšu
Ir tik daudz iemeslu nākotnes plānošanai. Izmantojiet treniņu žurnālu, lai izsekotu savam progresam un uzturētu jūs virzībā uz mērķi. Iepriekšēja plānošana kalpos kā lielisks motivētājs, palīdzēs noteikt pagrieziena punktus un ļaus salīdzināt un pretstatīt savu sniegumu treniņa laikā. Izmantojiet datus, lai sekotu līdzi tam, kā jums klājas. Tas ne tikai motivēs jūs, bet arī palīdzēs neatstāt nevienu akmeni jūsu mērķa noteikšanā un apmācībā. Atzīmējot savus skrējienus kā pabeigtus vai starptreniņus, jūs iedvesmosit un sniegs pārliecību. Noskaidrojiet, kad jums būs jānomaina skriešanas apavi un kad jauns pāris būs vislabākajā iespējamajā stāvoklī, kas notiks pašā maratona dienā. Vai tiešām vēlaties riskēt skriet skriešanas apavos, kas ir tuvu to efektivitātes beigām? Vai vēlaties maratonā izmantot pilnīgi jaunus skriešanas apavus? Pierakstiet, kad iegādājāties apavus un cik jūdzes esat tajos noskrējis. Varbūt ir izmantoti pāris pāri? Šķiet, ka tā ir iecienīta iespēja daudziem pieredzējušiem skrējējiem. Kādu komplektu tu valkāsi? Izmēģiniet to, lai pārliecinātos, ka tas ir tas, kurā jūtaties labi. Visticamāk, ka treniņš sāksies krietni pirms paša pasākuma, tad kādi būs laikapstākļi maratonam? Vai jūs vispār varat tos atkārtot? Vai pastāv iespēja, ka apstākļi var atšķirties? Izpētiet maratona kursu. Vai ir kādi kursa aspekti, kas jums būs jāzina un īpaši jāapmāca? Galu galā laba plānošana virzīs jūs uz jūsu maratona mērķi.
Esiet un virzieties uz savu mērķi!
Let’s make bez kaulus par to; maratons ir liels un lielisks varoņdarbs; nav paredzēts vājprātīgajiem. Nav svarīgi, vai esat iepriekš skrējis maratonus, vai kopumā esat pieredzējis skrējējs vai tikai gatavojaties. Neatkarīgi no jūsu līmeņa vai tempa maratonam būs nepieciešama pārdomāta plānošana un sagatavošanās. Tomēr, lai izveidotu pareizos plānus un pareizi sagatavotos, jums jāzina, ko vēlaties sasniegt. Izvirziet sev mērķi un izaiciniet sevi, vienlaikus paliekot reālistiski. Padomājiet par to, ko vēlaties sasniegt maratonā. Ja jūs vienkārši vēlaties apiet kursu, tad joprojām pastāv mērķis, lai to izdarītu; vai tas ir tikai tāpēc, lai turpinātu skriet vai pabeigtu līdz noteiktam laikam. Ja jums ir kaut kas tāds, uz ko tiekties, jūs varat iestatīt savu treniņu plānu, lai strādātu pie tā. Varat arī noteikt atskaites punktus, lai jūs varētu pārbaudīt savu līdzšinējo sniegumu. Ja tas ir konkrēts laika posms, kuru vēlaties sasniegt vai pat labāk, tad tas atkal (protams, nedaudz pārdomājot) noteiks jūsu apmācības modeli. Pārdomājiet iepriekšējo pieredzi un izstrādājiet plāna projektu, paturot prātā mērķi. Ko tu šoreiz darītu savādāk? Kā jūs varētu mainīt lietas no iepriekšējiem? Kas jums patiešām izdevās; kas nebija un ko bija grūti sasniegt? Kur jums jāatrodas pirms sašaurināšanās?. Apspriediet to ar skriešanas kluba biedriem / treneriem un attiecīgi izstrādājiet savu grafiku. Tad dodieties uz to!
Trenējies, kā vēlies turpināt…
Maratons nav viena lieta. Maratonam ir dažādas formas. Jūs varat apiet un nobraukt maratonu, un lielākajai daļai tas ir liels sasniegums. Lai pārvarētu maratonu, varat noskriet distanci vai skriet/staigāt kombināciju. Jūs varat skriet uz noteiktu mērķa laiku un, protams, varat sacensties maratonā. Neatkarīgi no tā, kāds jums ir maratons, saskaņojiet savu treniņu ar mērķi. Ja vēlaties skriet visu ceļu, jums būs jātrenējas šādā veidā vai, ja esat pilnīgs jaunpienācējs skriešanā, jums jāapzinās, ka kādā brīdī staigāšanas/skrējiena kombinācija ir jāatstāj aiz muguras. Ja skrienat uz konkrētu mērķi, noteikti iekļaujiet daudz mērķa skriešanas tempa. Mērķim atbilstošs treniņš sagatavos jūs īpašajiem maratona sasprindzinājumiem un palīdzēs izvairīties no traumām sacensību dienā. Konkrēta mērķa apmācība arī palielinās jūsu pārliecību un palīdzēs novērst garīgo izdegšanu.